Warcraft III: Reforged
  • Start
    September 18, 2022 at 3:00 PM CEST
Organized by

Есенното издание на българският гейминг маратон ще се проведе от 16:00 на 18.09.22(Неделя).

Схемата ще бъде с двойна елиминация.

Първи кръг в схемата на победителите ще бъде bo1 ( 1 карта).
От втори кръг включително и мачът преди Гранд финала ще бъде бо3 (Най-добър от 3 карти).

В долната част всички мачове ще бъдат бо1 с изключение на финала в схемата на загубилите , както и мачът за 3-то място.

Гранд финалът ще започне с предимство за играчът , който идва от схемата на победилите (т.е не е загубил нито един мач) и ще бъде във формат bo5 (най-добър от 5 карти).

2. Вето

Играч "А" е по-горният в схемата.

- За best-of-1 мачове: А-ББ-АА-Б;

- За best-of-3 мачове: А-ББ-А, след което А избира стартова карта, загубилият избира втората карта;

- За best-of-5 мачове: А-Б, след което А избира стартова карта, загубилият избира всяка следваща карта;

3. Раси

Всеки играч може да избере която и да е раса, вкючително Random. Всеки играч трябва да каже расата си преди началото на започване на вето процеса с противника. Ако играч смени расата си след началото на вето процеса и играе с нея, играта се преиграва.

4. Обзървъри

Обзървъри са позволени във всички игри. В игри, които са стриймвани на живо по някой от официалните стриймове на турнира, чат е забранен. Обзървъри, които чатят в игрите няма да бъдат допускани до други игри.

5. Дискънекти

Ако един от играчите бъде дискънектнат преди двамата играчи да са се разкрили или преди да имат контакт помежду си, играта се преиграва. Ако играч е дискънектнат в по-късен етап на играта без да има видимо преимущество, победата се присъжда на противника. За да бъдат избегнати дискънекти, всички играчи и обзървъри трябва да играят с класическите графики на Warcraft III.

6. Наказания

Забранени са обиди от всякакъв вид към играчи, рефери, кастъри и обзървъри. Обиди могат да доведат до бан от турнира и всички турнири, организирани от този организатор.

Използване на хакове и други непозволени методи за взимане на предимство над противника са забранени. Ако такива методи бъдат забелязани, играчът бива дисквалифициран от турнира.

7. Време за изчакване

Ако играч не се появи до 15 минути след началото на мач, играчът получава загуба на първа карта. Ако играчът не се появи след още 15 минути – получава загуба за мача. Когато серия от мачове е започнала, двамата играчи имат по максимум 10 минути право на почивка между отделните карти.

8. Специални ситуации

При специални ситуации, неспоменати в правилата, играчите трябва да се обърнат към един от следните рефери:

rbr.GodFather

9. Риплеи

Победителят на дадена карта, трябва да запази риплей и да го изпрати на администратор веднага след края на играта. Ако риплей не бъде запазен, реферите могат да изискат преиграване на играта.

This bracket is a preview and subject to change until the tournament is started.